MNOŽIČNI TEK NA ENOTI FRANKOLOVEM

V okviru Dneva športa je Atletska zveza tudi letos pripravila množično akcijo, s katero želijo ozavestiti pomen zdravega načina življenja in pri otrocih spodbuditi prve atletske korake. Tako smo se v četrtek (26.9.2024), tudi na naši enoti udeležili množičnega teka otrok v Sloveniji s sloganom »Začni mlad, tekmuj pošteno«. V množičnem teku so sodelovali štirje oddelki iz našega vrtca. V ta namen smo predhodno z otroki najstarejše skupine pripravili velik plakat, ki smo ga izobesili na krajevni pano v parku, strokovni delavci smo pripravili stezo v parku z zastavicami  z ozirom na  razdaljo 100 metrov.  Skupaj smo se ta dan odpravili na omenjeno mesto, kjer so  starejši otroci pomagali mlajšim pri hoji do parka. Najprej smo se skupaj v krogu ogreli z gibalnimi vajami ob glasbi »Gibalček«. Nato je vsaka skupina  tekla zase, ob tem pa smo vsi navzoči nastopajoče otroke ter strokovne delavce  navdušeno spodbujali z glasnim aplavzom in veselimi vzkliki, kar je v prostor prineslo še več energije in navdušenja.  Ob zaključku so otroci za svoj trud in pogum dobili tudi medalje, katerih so se zelo razveselili.

Zapisala vzgojiteljica Klaudija Lubej, koordinator enote Frankolovo

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)